فروش ویژه چادر ماشین

چرا ماشین سانتافه انقدر پرطرفدار و دوست داشتنیه ؟

پشتیبانی برترآپشن
05 مه 2023
15 دقیقه زمان برای مطالعه
چرا ماشین سانتافه انقدر پرطرفدار و دوست داشتنیه ؟

چرا ماشین سانتافه انقدر پرطرفدار و دوست داشتنیه ؟

خودرو سانتافه یک خودرو پر طرفدار از همه نظر که یک ماشین مناسب  خانواده است. ماشین هیوندا سانتافه یک کراس اوور چند منظوره است که تقریبا می تواند نیاز های اولیه هر شخص را براورده کند اما به علت شاسی بلند بودن آن نمی توان از این خودرو انتظار آفرود داشت یا نمی توان انتظار شتاب یک خودروی سدان را از آن داشت ولی می تواند یک ماشین جا دار و دارای امکانات رفاهی برای یک خانواده باشد. سانتافه یک شاسی بلند موفق هم در بازار ایران و هم در بازار جهان است.

بررسی خودروی هیوندا سانتافه

خودروی هیوندا سانتافه دارای نسخه های متفاوت است در اینجا ما درباره نسخه فول آپشن این خودرو صحبت می کنیم.

کابین این خودروی زیبا دارای متریال بسیار قابل قبولی است همچنین خودروی هیوندا سانتافه دارای کیفیت سواری بسیار نرم بوده و از نظر ایمنی سفر های بی خطری را به شما می دهد.

این خودرو طوری طراحی شده که ظاهرش هم مورد پسند جوانان و هم مورد پسند افراد مسن تر است به طوری که وقتی برای مدتی این ماشین را داشته باشید اصلا از ظاهر آن خسته نمی شوید.

همانطور که گفته شد در بازار ایران این خودرو بسیار طرفدار دارد و حتی دست دوم این خودرو در بازار شرایط مطلوبی نسبت به هم رده های خودش دارد.

آپشن های هیوندا سانتافه

هیوندای سانتافه دارای یک سری آپشن است مانند کروز کنترل ، کنترل پایداری الکترونیکی (esc)، ترمز اضطراری ، آلارم ضد سرقت ، سیستم کنترل فشار تایر راهنمای روی آیینه ،  Auto Delay Off Headlights ایمنی پس از برخورد سنسور پارک عقب ترمز 4 چرخ ای بی اس دوربین 360 درجه سفق پانوراما و…

که به توضیح برخی از موارد مهم می پردازیم.

 

کنترل کروز (Cruise control)

یک آپشن خیلی ضروری برای هر خودرو کروز کنترل است وقتی که میخواهیم با خودرو هیوندا سانتافه یا هر خودرو دیگر به سفر برویم و یک مسیر طول و درازی در پیش داریم این آپشن به کار ما می آید و نمیگذارد که بیش از اندازه خسته شویم و با آرامش بیشتری رانندگی کنیم.

این آپشن به این صورت عمل می کند که دریچه گاز خودرو را به اندازه مشخص شده ثابت نگه میدارد به وسیله یک سیم یا کابل که باعث می شود سرعت خودرو محدود شود

کنترل پایداری الکترونیکی (Electronic Stability Control)

این سیستم یا همان آپشن کنترل پایداری خودرو هیدوندای سانتافه به صاحبان خودرو و رانندگان این کمک را می کند که از خطر لغزندگی یا از دست رفتن کنترل ماشین جلوگیری می کند و از بسیاری از تصادفات جلوگیری کرده و ایمنی را به سرنشینان ماشین هدیه می دهد.

به طور مثال هنگام پیچیدن در پیچ های تند و یا ناگهان تغییر مسیر دادن بدون این آپشن ممکن است خودرو شما از مسیر منحرف شود و باعث تصادفات ناگوار شود

که اسم عمومی این آپشن ESP است ولی برخی کارخانه های دیگر به نام ASC شناخته می شود.

دستیار ترمز اضطراری (Emergency Braking Assist)

هدف این آپشن کمک به راننده خودرو برای متوقف کردن سریع تر خودروی سانتافه است.

این آپشن کارآمد ماشین هیوندا سانتافه در سال ۲۰۱۷ روی این ماشین قرار گرفت که مخفف این آپشن EBA است.

وقتی در یک مورد اورژانسی پای خود را روی پدال ترمز قرار می دهیم این سنسور در کسری از ثانیه فعال شده و به ترمز ها سیگنال می دهد که از حداکثر قدرتشان استفاده کرده  و سریه تر هنگام ترمز گیری متوقف می شود و از حادثه جلوگیری میکند.

تصاویر ماشین سانتافه

راهنمای روی آینه (Turn Signal Mirrors)

آیینه های خودروی هیوندا سانتافه دارای سنسور های نقطه کور هستند به طوری که اگر  ماشینی در نقطه نا معلومی از سانتافه قرار گرفته باشد آلارمی روی آیینه روشن می شود.

و چراغ ها یا ال ای دی ها زیر آیینه قرار دارد و راننده نور کمی را میبیند ولی ماشین های بیرون و دیگر رانندگان آن را پر رنگ تر می بینند.

چراغ خودکار جلو دومنظوره  (Auto Delay Off Headlights)

این آپشن به این منظور استفاده می شود که روشن و خاموش کردن چراغ با توجه به روشنایی محیط شدتش را مشخص می کند.

این آپشن قابلیت مفید دیگری دارد که بعد از پارک کردن خودرو در مکانی تاریک تا چند دقیقه روشن می ماند و برای عبور از تاریکی به صاحب خودرو و سر نشینان کمک می کند.

آپشن ایمنی بعد از برخورد (Post-Collision Safety System)

اگر دقت کرده باشید در برخی تصادفات وقتی ماشینی از پشت به ماشین جلویی برخورد می کند ماشین جلویی نیز به ماشین جلویی زنجیر وار برخورد می کند برای جلوگیری از این نوع تصادفات این آپشن برای ماشین سانتافه و اکثر خودرو های روز دنیا گذاشته شده است و هنگام برخورد ماشین شما به ماشین یا شی دیگر ترمز اضطراری به طور خودکار فعال شده و از صدمات جدی جلوگیری میکند و سرنشینان را سالم نگه میدارد.

سنسور پارک دنده عقب (Rear Parking Sensors)

آپشنی که همه ما با آن آشنایی داریم و امروزه کم تر ماشینی وجود دارد که این سنسور دنده عقب را نداشته باشد هیوندای سانتلفه نیز این آپشن را دارد و قابلیت محاسبه فاصله خودرو با اشیائی که اطراف آن هستند را دارد به طوری که هرچه نزدیک تر بشویم به شیئی بوق سنسور شدید تر و تند تر می شود و هشدار می دهد که مراقب برخورد خودرو خود با مانعی باشید.

طراحی سانتافه شاسی بلند

طراحی سانتافه بسیار منحصر به فرد است وهرچقدر هم بخواهیم تخصصی به ظاهر این خودرو کره ای نگاه کنیم نمی توانیم ایراد جدی از آن بگیریم چراغ های بزرگ و جذاب و کشیده و سپر هایی با طراحی هوشمندانه رینگ های جذاب که وقتی به آنها خیره می شویم نمی توانیم از آن چشم برداریم. جلو پنجره زیبایی که برای این خودرو در نظر گرفته شده است ابهت خاصی را به سانتافه 2017 می دهد.

با وجود اینکه سانتافه شاسی بلند در بازار ایران زیاد است و ممکنه روزانه تعداد زیادی را ببینیم اما باز هم نمی توان گفت که زاهرش تکراری شده است.

نسخه فیس لیفت هیوندای سانتافه آنچنان تغییری نکرده است و تنها برخی جزئیات آن تغییر یافته مثل چراغ عقب و جلو و جلو پنجره و مه شکن ها

ماشین هیوندای سانتافه

مشخصات فنی ماشین هیوندا سانتافه

ماشین هیوندا سانتافه دارای موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری است که برخی معتقد هستند این پیشرانه برای وزن زیاد بدنه ماشین سانتافه کافی نیست و قدرت زیادی ندارد ولی این خودرو مجهز به تزریق مستقیم سوخت است ولی به علت کافی نبودن کیفیت سوخت های داخلی مشکلاتی به همراه خواهد داشت.

انتقال نیرو خودرو سانتافه دو دیفرانسیل است و حداکثر قدرتش 188 اسب بخار است دارای گیربکس 6 دنده اتومات است. شتاب 0 تا 100 سانتافه حدودا 11 ثانیه است و وزنی حدود 1568 کیلوگرم دارد.

 

نسخه ی فول آپشن هیوندای سانتافه دارای آپشن های زیادی برای رفاه است مانند: صندلی برقی جلو که دارای حافظه هستند و می توانند چند حالت را در حافظه ای ذخیره کنند، تهویه مطبوع دوگانه دارد، پنج عدد گرم کن و دو عدد خنک کننده برای صندلی ها، سیستم کلید و استارت دکمه ای، درب صندوق عقب برقی، سقف پانوراما با سانروف ، چراغ ها و برف پاک کن های هوشمند، گرمکن فرمان، چراغ شورهای جلو، کروز کنترل، آینه الکتروکرومیک، ترمز دستی برقی، سیستم پارک خودکار، نمایشگر کنسول وسط، نمایشگر پشت آمپر، امکان انتخاب حالت های مختلف رانندگی و دوربین 360 درجه که این امکانات باعث شده است که افراد زیادی خواهان ماشین سانتافه شوند.

البته می توانیم اشاره کنیم که سانتافه در انواع مختلفی (تیپ) به بازار عرضه شده است. به عنوان مثال نسخه های فول آپشن کرمان موتور تمامی سنشور ها را ندارند اما در نسخه های آسان موتور از تمامی سنسورهای گفته شده استفاده کرده است. یا در مثالی دیگر، نسخه های تک دیفرانسیل متحرک وارداتی کم آپشن است و آنقدر از نظر امکانات ضعیف هستند که ممکن است شما را شگفت زده کند. مثلا برخی از آنها حتی سانروف هم نداشتند. همچنین آپشن هایی مانند تنظیمات برقی صندلی ها علاوه بر گرمایش و سرمایش آنها، سنسورهای نور و باران، واشر چراغ های جلو، کیل، تهویه دوگانه، درب صندوق عقب برقی، آینه وسط الکتروکرومیک و بسیاری از آپشن های دیگر در این مدل حذف شده است.

رقیب های ماشین سانتافه در ایران

اصلی ترین رقیب هایی که می توان برای ماشین سانتافه از برند کره ای هیوندا نام برد رنو کولیوس نیسان ایکس‌ تریل و میتسوبیشی اوتلندر

نیسان ایک تریل متریال داخلی با کیفیت تری دارد همچنین از نظر آفرودی هم می توان گفت نسبت به سانتافه سر تر است رنو کولیوس هم مشخصاتی مانند ایکس تریل دارد با این تفاوت که قیمت کم تری در بازار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

چادر ماشین از کجا بخریم؟ راهنمای انتخاب چادر ماشین

چادر ماشین های خودرو: حفاظت با شیکی و استایل آیا به عنوان یک علاقه‌مند به خودرو یا به
پشتیبانی برترآپشن
16 آوریل 2022
۱۰ نکته جذاب درمورد ماشین لندکروز که کسی بهت نگفته!

۱۰ نکته جذاب درمورد ماشین لندکروز که کسی بهت نگفته!

۱۰ نکته جذاب درمورد ماشین لندکروز که کسی بهت نگفته! ماشین لندکروز سالیان زیادی است که در
پشتیبانی برترآپشن
25 آوریل 2023
چرا تویوتا غول خودروسازی جهان است ؟

چرا تویوتا غول خودروسازی جهان است ؟

برند تویوتا یک غول بزرگ و موفق در صنعت خودروسازی است. که در سال 2019 دهمین شرکت پر درآمد
پشتیبانی برترآپشن
18 آوریل 2023