فروش ویژه چادر ماشین

رکاب و گارد خودرو یکی از آپشن هایی است که انواع کمپانی های بزرگ و کوچک از آن درون محصولات خود استفاده می کنند. رکاب خودرو معمولا برای ماشین های شاسی بلند ساخته می شود که سوار یا پیاده شدن سرنشینان خودرو را آسان تر کند. رکاب خودرو یک قطعه فلزی است که در دو طرف کنار خودرو قرار می گیرد و نصب می شود. گارد خودرو نیز قطعه ای است که بر جلو و عقب خودور نصب می شود واین آپشن هم معمولا روی ماشین های شاسی بلند و لوکس نصب و استفاده می شود. وجود این دو آپشن روی خودرو شما می تواند هم ایمنی بیشتری به خودرو شما بدهد و هم ماشین شما از زیبایی خاصی برخوردار شود.

گارد سانتافه 2012-2018

گارد سانتافه 2012-2018

کاربرد و موارد استفاده از گارد و رکاب خودرو

گارد و رکاب خودرو کاربرد های متنوعی دارد و همینطور در مدل ها و طرح ها با تنوع زیاد تولید و به بازار عرضه می شود. در اوایل از رکاب و گارد برای خودرو هایی استفاده می شد که سفر های طولانی و برون شهری داشتند  زیرا باعث می شد که هنگام تصادفات جاده ای آسیب کم تری ببینند.

تا به امروز که اکثر شرکت های خودرو سازی این آپشن را برای خودور های تولید شده قرار دادند. هنگامی که در خیابان با خودرو جلویی برخورد می کنید یا خودرو پشتی با شما برخورد می کند اینجا گاردی که روی ماشینتان نصب کردید برای نجات شما دست به کار می شود و از خسارات سنگین جلوگیری می کند.

به طور کلی با نصب رکاب و گارد برای ماشین رفاح و ایمنی خود را در سفرها و شرایط گوناگون تامین کنید.

نصب و خرید گارد و رکاب انواع خودرو

برای نصب گارد و رکاب می توانید به مراکز فنی خودرو مراجعه کرده و به طور اصولی این محصولات را نصب کنید. ولی اگر کمی دست به آچار باشید خودتان به راحتی می توانید نصب کنید. هنگام نصب رکاب ماشین باید به یک سری نکات توجه داشته باشید مثلا بیش از حد از ماشین بیرون نزند یا از باز و بسته شدن درب ماشین جلوگیری کند یا زیادی به سمت بالا یا پایین نباشد.

جنس رکاب خودرو معمولا از فلزات سبک یا استیل است بنا بر این توجه داشته باشید هنگام خرید کردن محصول زیاد از اندازه سنگین نباشد.

در هنگام خرید گارد به نکاتی که در ادامه می گوییم توجه داشته باشید:

  • گارد هایی را موقع خرید انتخاب کنید که نیازی به سوراخ کاری شاسی نداشته باشد زیرا سوراخ کاری های بیش از اندازه و اضافی روی شاسی موجب ضعیف شدن و کاهش استحکام آن شود
  • دقت داشته باشید که موقع برداشتن گارد از روی ماشین سوراخ هایی که از قبل آن را ایجاد کردید باقی می ماند و زیبایی ماشین را کم می کند.
  • هنگام انتخاب گارد برای ماشین خود دقت داشته باشید که چه نوع گاردی را انتخاب می کنید این گارد باید دارای وزن مناسب و نسبا کمی باشد به این خاطر که به شاسی و جلوبندی ماشین شما آسیبی نرساند سعی کنید گارد انتخابی شما از جنس آلومینیوم باشد
  • مهم ترین و کاربردی ترین نکته که از آسیب دیدن شاسی خودرو شما جلوگیری می کند این است که استحکام لوله ها و محل اتصال این لوله های گارد باید با استحکام شاسی و دیاق های ماشین شما هماهنگی داشته باشد و اگر گاردی که خریداری کردید از نظر استحکام قوی تر از ماشین شما باشد ممکن است با ضربه ای کوچک نیرو مستقیم به شاسی ماشین منتقل شود و منجر به خساراتی جبران ناپذیر شود.
  • قبل از نصب گارد خریداری شده باید فاصله آن را با بدنه ماشین به طور دقیق تنظیم کنید تا هنگام ضربه با جا به جایی گارد به بدنه برخورد نکرده و آسیبی به بدنه نرساند. و گارد از جلوی ماشین زیاد بیرون زدگی نداشته باشد یا بیش از اندازه فاصله اش از زمین کم نباشد زیرا باعث به هم ریختگی ابعاد ماشین می شود. پس در نتیجه باید با اندازه های استاندارد هر خودرو آشنا باشید.
  • میله ها و ساختار گارد باید متناسب با ساختار خودرو شما باشد زیرا ممکن است میله های گارد خریداری شده جلوی چراغ ماشین شما قرار گیرد و در شب به مشکل بخورید. همچنین برخی گارد ها هستند که مانع عبور جریان هوا از رادیات شود و به سلامت خودرو آسیب برساند.

با گارد و رکاب از ماشین خود محافظت کنید

بر خلاف اکثر خودروهای سواری، همه خودرو های مدرن (وانت) ، خودروهای اسپرت و جیپ، دارای گوشه هایی مکعبی هستند. در این گوشه های تیز که نقاط آسیب پذیر هستند، استفاده از این محافظ ها توصیه می شود. از کلمه آسیب استفاده می شود زیرا چراغ های جلو و عقب در این مناطق بدون هیچ محافظی در معرض آسیب قرار می گیرند. به همین خاطر ممکن است با کوچک ترین ضربه شکسته یا دفرمه شوند.

حتی اگر پوشش پلاستیکی چراغ شکسته نشود، ترک های ریزی ناشی از ضربه می تواند باعث نفوذ آب باران، کم نور شدن چراغ ها و ایجاد پوسیدگی در سوکت لامپ و سیم کشی های آن شود. پس این اتفاق برای شما مقرون به صرفه نیست زیرا که هزینه های زیادی باید برای تعمیر یا تعویض آن قطعه بکنید.

به همین خاطر شما به راحتی با نصب گارد و رکاب ماشین از این قسمت هایی که آسیب پذیر هستند مراقبت کنید.

انواع گارد خودرو:

گارد در سه نوع مختلف برای جلو، عقب و کناره های خودرو ساخته شده است. که معمولا از گاردهای استیل جلو و عقب بیشتر از گاردهای جانبی و کناری استفاده می شود. گارد جلو از آسیب تصادف و ناهمواری های جاده در قسمت های جلویی خودرو جلوگیری می کند. همینطور گارد عقب هم از آسیب به قسمت پشت ماشین و هم از انحراف خودرو در هنگام ضربه شدید از پشت جلوگیری خواهد کرد.

تولید گارد و رکاب ماشین

شرکت های بزرگ خودرو سازی تولید کننده انواع گارد و رکاب ماشین هستند که آنها را به عنوان لوازم جانبی وارد بازار می کنند این خودرو سازی های بزرگ مانند نیسان تویوتا فورد و جنرال موتورز در ساخت خودرو های شاسی بلند تخصص دارند و در طراحی خودرو های خود جای مشخصی برای نصب گارد و رکاب قرار داده اند که بتوانند به صورت فابریک و بدون دستکاری شاسی این لوازم جانبی را نصب کنند.

در کشورهای خارجی و همینطور ایران این آپشن (گارد و رکاب) به صورت کارخانه ای روی ماشین های تولیدی ارائه می شود. کارخانه های خودروسازی در ایران مانند کرمان موتور و مدیران خودرو به صورت کارخانه ای بر روی خودروهایی که تولید می شوند گارد و رکاب ماشین را نصب می کنند.

 

نصب رکاب و گارد ماشین

همانطور که بالا تر گفته شد نصب رکاب و گارد ماشین ساده تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

گارد هایی که در فروشگاه عرضه می شود همه به شاسی ماشین نصب می شود و به هیچ عنوان به سپر وصل نمی شود که باعث آسیب به قسمت جلوی ماشین شود همینطور برای گارد عقب هم همین موضوع صدق می کند و هدف اصلی از نصب گارد روی ماشین این است که موقع تصادفات آسیب کم تری به ماشین ها وارد شود.

درباره اصول نصب رکاب هم بالا تر به طور کامل بحث شد و ما می توانید رکاب مورد نظر خود را در طرح ها و رنگ ها با وزنی سبک مناسب ماشین خود انتخاب کنید و نصب کنید و از آن استفاده کنید. به دلیل متریال مرغوبی که محصولات فروشگاه دارند طول عمر آنها بسیار زیاد خواهد بود و استحکام زیادی هنگام آسیب خواهد داشت.

اکنون که می دانید چگونه محافظ و گارد می توانند از وسیله نقلیه شما در مقابل آسیب های طبیعی محافظت کنند، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا در صورت تصادف شدید از شما و خودروی شما نیز محافظت می کنند؟

پاسخ به این سوال آسان نیست. در سرعت بالا، گارد حفاظت خاصی از راننده و یا سرنشینان انجام نمی دهد. اما در تصادفات با سرعت کم که شامل یک جسم، وسیله نقلیه دیگر یا حیوان می شود، این لوازم جانبی ممکن است میزان آسیب به وسیله نقلیه شما را کاهش دهد.

حفاظ و رکاب خودرو نیز لوازم جانبی است که  زیبایی و هم کارایی دارد. این لوازم جانبی نه تنها می تواند ظاهر خودروی شما را بهبود ببخشد، بلکه علاوه بر ظاهر آن کارایی دیگر نیز دارد و امنیت ماشین شما را بهبود می بخشد.

همچنین چراغ های اضافی نیز می توانید به گارد ماشین خود اضافه کنید تا هم نور بیشتری در تاریکی داشته باشید و هم اتومبیل شما رخ زیبایی بگیرد.