فروش ویژه چادر ماشین

آموزش قدم به قدم دوخت چادر ماشین+ نکاتی که باید بدونی!

چگونه برای ماشین‌ مان چادر بدوزیم ؟

۱- جنس پارچه در دوخت چادر ماشین

برای دوخت چادر ماشین در خانه تان یا کارگاه باید نکاتی را در نظر داشت زیرا این روکش قرار است بدنه خودروی شما را در برابر باران، برف، نور مستقیم خورشید، اشعه ماوراء بنفش، اسیدها و آتش محافظت کند. بنابراین اولین قدم برای دوخت چادر ماشینی انتخاب پارچه مناسب است. معمولا امروزه از پاره هایی استفاده می شود که مناسب دوخت چادر هستند مثل (برزنت – کتان – پارچه شمعی – پارچه کنفی) استفاده می شود.

۲- استفاده از پارچه های نانو در ساخت چادر های جدید خودرو

تمام این پارچه ها از نظر کیفیت طی سالیان متمادی برای تهیه روکش خودرو استفاده شده و می توان گفت که همگی به نوعی مفید و تاثیر گذار بوده اند.

اما با توجه به بافت و نوع پارچه ذکر شده، هر کدام دارای طول عمر و مشخصات خاص خود هستند که با توجه به شرایط و موقعیت استفاده از روکش، بهتر است مناسب ترین و بهترین نوع پارچه را برای دوخت در نظر بگیرید.

۳- دقت در انتخاب رنگ پارچه کاور خودرو

در مرحله بعد نوبت انتخاب رنگی مناسب برای دوخت چادر خودرتان است.  بهتر است رنگ روکش را به گونه ای انتخاب کنید که علاوه بر سلیقه شما، در مقابل نور خورشید ثبات رنگ بالایی داشته باشد یعنی آنچنان تغییر رنگ ندهد و یا تغییر رنگ آن چندان محسوس نباشد تا پس از مدت کوتاهی از  زمان، رنگ پوشش زشت و منزجر کننده نشود ممکن است شاید بگویید این نکته زیاد مهم نیست اما با گذشت زمان این تغییر رنگ دل شما را می زند و به فکر خرید یک چادر جدید یا دوخت یک چادر جدید میوفتید که از نظر اقتصادی به صرفه نیست.

۴- متفاوت بودن الگو دوخت چادر هر خودرو

پس از انتخاب مناسب ترین متریال و رنگ برای دوخت چادر ماشین نوبت به تعیین نوع ماشین می رسد.  همانطور که می دانید هر ماشینی دارای ابعاد و اندازه ثابت خاص خود است.  بدون شک برای همه برندهای خودرو نمی توان از یک روکش استفاده کرد.

۵- آب گریز بودن یا نبودن پارچه چادر ماشین

ضد آب و آب گریز بودن پارچه برای ساخت و دوخت چادر خودرو اهمیت خاصی دارد و ضد آب بودن کاور خودرو یک آپشن و مزیت برای محصول است.
معمولا پارچه های ضد آب از پلاستیک ساخته می شوند و چند لایه و به گونه ای دوخته می شوند که علاوه بر تهویه بالا از ورود آب و رطوبت نیز جلوگیری کنند.
ضد آب بودن چادر ماشین باعث عدم ورود آب و رطوبت به زیر چادر و برخورد آن به بدنه خودرو شود.
اگر که در مناطق شمال ایران که زیاد باران می بارد زندگی می کنید شما حتما باید از این نوع پارچه برای دوخت چادر خودرو استفاده کنید. البته استفاده از چادر های چهار فصل بسیار بهتر است زیرا شما در همه شرایط آب و هوایی و کل سال می توانید از آن استفاده کنید.

برای دوختن چادر به چند متر پارچه نیاز داریم؟

اگر بخواهید به طور کامل و تنهایی با چرخ خیاطی چادر ماشین خود را بدوزید؛ ابتدا باید تمام بعد های ماشین خود را اندازه گیری کنید. از آنجا که چادر قرار است به طور کامل بر روی ماشین شما قرار گیرد و به خوبی روی ماشیتنان بشیند بنابراین باید اندازه گیری کاملا دقیق و خوب انجام دهید. هنگامی که شما اندازه گرفتید، متوجه خواهید شد که شما نیاز به چند متر پارچه برای ماشین خود دارید؛ بنابراین به هیچ عنوان نگران نباشید، زیرا شما به راحتی می توانید به ابعاد ماشین خود دسترسی پیدا کنید.

الگوی دوخت مورد نیازمان را از کجا پیدا کنیم؟

در واقع، شما نمی توانید الگوی ماشین دوختن را در اینترنت پیدا کنید. از آنجا که هیچ کس کسب و کار اصلی خود را در اینترنت قرار نمی دهد. البته، شاید بتوانید دو چیز را پیدا کنید، اما کامل نیست و نمی تواند به طور کامل نیازهای شما را حل کند. اگر شما نمیتوانید الگوهای خود را در اینترنت پیدا کنید؛ الگوهای مختلف برای وسیله های نقلیه مختلف باید توسط خیاط ها و در واقع افرادی که در این زمینه فعال بوده اند و در این زمینه تخصص دارند ساخته شود.

هرسوالی داری با شماره پشتیبانی 02144554879 تماس بگیر.

چادر خودرو بخریم یا چادر خودرو بدوزیم؟

با توجه به مزیت های استفاده از چادر ماشین نمی توان به سادگی گفت که از آن استفاده نشود.  در دوختن چادر ماشین به نکات مهمی باید توجه شود.  مثلا همانطور که در بالا تر گفته شد اینکه جنس پارچه مورد استفاده برای دوخت چادر بسیار بسیار مهم است یا رنگ پارچه ماندگاری بالایی دارد.

ساختن چادر ماشین و آماده سازی آن برای ماشین می تواند مزایای زیادی برای ماشین داشته باشد.  به عنوان مثال می تواند از خودروی شما در آب و هوای بد محافظت کند و از آسیب دیدن خودرو توسط اجسام سخت جلوگیری کند.

همچنین نوع و کیفیت دوخت چادر ماشین نیز بسیار مهم است.  برخی از چادرها به گونه ای دوخته می شوند که فقط برای یک فصل مناسب هستند مانند چادرهای تابستانی اما چادرهایی نیز وجود دارند که می توانند در چهار فصل از سال از کسیله نقلیه شما محافظت کنند.

نحوه دوخت چادر ماشین که مناسب و کاربردی باشد مهارت و تخصص خاصی می طلبد و می تواند به عنوان یک کار حرفه ای و هنری دیده شود.
دوخت چادر با دستگاه بسیار زمان بر و دردسرساز است و ممکن است نتیجه مورد انتظار را به شما ندهد و نتوانید به طور دقیق ابعاد ماشین خود را بدست آورید و شما را از دوخت کاور خودرو ناامید کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت و باید گفت که خرید چادر ماشین از همه لحاظ مقرون به صرفه است و می توانید با خیال راحت و با پرداخت مبلغی مناسب یک چادر خوب و باکیفیت خریداری کنید.  البته می توانید با مبلغی که می پردازید برای ماشین خود چادر ضد سرقت تهیه کنید تا نگران سرقت آن نباشید.
پس برای خرید چادر مناسب خودرو می توانید به مقاله راهنمای انتخاب چادر مناسب مراجعه کنید.

سوالات متداول

جنس پارچه مورد استفاده در دوخت چادر چیست؟

معمولا امروزه از پاره هایی استفاده می شود که مناسب دوخت چادر هستند مثل (برزنت – کتان – پارچه شمعی – پارچه کنفی) استفاده می شود.

چادر ماشین آماده بخریم یا چادر ماشین بدوزیم

دوخت چادر با دستگاه بسیار زمان بر و دردسرساز است و ممکن است نتیجه مورد انتظار را به شما ندهد و نتوانید به طور دقیق ابعاد ماشین خود را بدست آورید و شما را از دوخت کاور خودرو ناامید کند.

در سایت فروشگاهی برترآپشن که مرکز چادر ماشین است میخواهیم با آموزش دادن گام به گام دوختن چادر ماشین به شما یاد بدهیم که چطور یک چادر خوب و با کیفیت دوخته می شود تا به دست مصرف کنندگان برسد.
اولین چیزی که قبل از همه نکات باید ذکر شود این است که با تمرین و تکرر باید مهارت دوختن را کسب کرد.
بخواهیم به طور خلاصه کاربرد چادر ماشین یا همان کاور خودرو را توضیح دهیم میتوانیم بگوییم این محصول از خودرو شما چه داخل ماشین و چه خارج ماشین مراقبت می کند و باعث نو و زیبا ماندن ماشین شما می شود و در برابر عامل های مخرب عمل می کند تا آسیبی به ماشین زیبای شما وارد نشود.
برای مثال شما گاهی از اوقات مجبور می شوید تا وسیله نقلیه خود را در محیطی باز پارک کنید و نگران این باشید که نور آفتاب به داشبورد خودرو یا به رنگ خودرو شما آسیب بزند یا اینکه به صورت اتفاقی روی بدنه خودرو خط و خش ایجاد شود که رنگ خودرو شما را از حالت نرمال بیرون می آورد و مجبور می شوید تا هزینه های زیادی برای درست کردن رنگ خودرو تان یا وسایل داخل ماشین بکنید.
اما با یادگیری دوخت چادر در خانه به راحتی می توانید با توجه با نیاز و یا سلیقه شخصی تان کاور خودرو بدوزید و از آن استفاده کنید و جلوی عوامل ذکر شده در ابتدای متن را بگیرید.
برای اینکه چادری خوب بدوزید باید یک سری نکات کلیدی را بیاموزید و یاد بگیرید و این اطمینان را به شما می دهیم که اگر به خوبی این مهارت را یاد بگیرید هیچ آسیبی به خودرو تان وارد نمی شود.
شما می توانید با کم ترین هزینه چادر خودرو دلخواه خود را تولید کرده و بیشترین بهره را از آن ببرید اما دوخت چادر برای ماشین ی کم سخت است و پیچیدگی دارد که باید برخی از این مهارت ها را به صورت حضوری و زیر نظر کسی که در این کار حرفه ای است یاد بگیرید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *