خرید چادر ماشین

در این مقاله آموزشی برتر آپشن یاد میگیری تا چطور از آسیب آفتاب به ماشینت جلوگیری کنی تا یکبار برای همیشه راهکار های ناب رو برای نگه داشتن ارزش ماشینت یادبگیری.راستی این مقاله ادامه ی مقاله ( آسیب های پارک کردن ماشینت زیر آفتاب ) است پس اگر نخوندیش اول برو بخونش بعد بیا اینجا و با ۱۰ راهکارهای ضروری آشنا بشی.بزن که بریم👇

از قدیم میگفتن تابش آفتاب به پوست انسان میتواند باعث سرطان بشود و کاملاً هم درست است.پس نتیجه میگیریم وقتی که ما انسان ها که از ۱۰۰ تا خودرو و کامپیوتر قدرتمند هستیم در برابر تابش آفتاب انقدر آسیب پذیر هستیم،پس قطعا خودرو هم میتونه در برابر آفتاب بشدت آسیب پذیر باشد.
وقتی ماشینت رو به مدت طولانی حتی در معرض آفتاب های زمستانی قرار میدهی،دمای بدنه ماشینت بالای ۱۰۰ درجه سانتیگراد میشود و نکته منفیش اینجاست که دمای داخل اتاق ماشینت هم بالای ۷۰ درجه میشود و حتی دمای داخل ماشینت به بالای ۴۰ درجه برسد،بوی پلاستیک و چرم های ماشینت درمیاد و با اون گاز های سمی به ریه ها و پوست خودت آسیب میرسونی.
حالا وقتی شما ۱۰ راهکار ضروری برای جلوگیری از آسیب ماشینت رو بلد باشی،یقیناً طول عمر ماشینت افزایش پیدا میکند و از همه مهم تر ارزش و قیمت ماشینت هم همیشه مثل روز اول باقی میماند.

10 راهکار ضروری برای جلوگیری از آسیب آفتاب به ماشینت ✅

۱:) از لایه محافظ از رنگ بدنه ماشینت استفاده کن :
این لایه محافظ اسمش همون نانو سرامیک خودمون هست و شما با این روش میتونی ماشینت رو در تابستان و زمستان و بیابون و خیایون محافظ کنی.اما این روش یک راه حل موقتی است و هر سال باید هزینه های سنگینی کنی.

۲:) از واکس بدنه ماشین استفاده کن :
درسته که باید برای اینکه روی ماشینت خط و خش نیوفته و ماشینت محافظ بشود میتونی کارواش بری و کلی وقتت رو توی صف های طولانی تلف کنی اما کارواش هم یک راه حل موقتی است و بس !

۳:) تا میتوانی ماشینت رو زیاد به کارواش ببر :

یقینا آفتاب میتواند در تابستان به خودروی شما آسیب زیادی وارد کند پس تا میتوانی باید ماشینت رو زیاد به کارواش ببری تا این اثر اجتناب ناپذیر آفتاب رو خنثی کنی تا بتوانی فقط یک راهکار رو از 10 راهکار ضروری برای جلوگیری از آسیب آفتاب به ماشینت رو خیل ساده و اوکی استفاده کنی رفیق.

4:) تا جایی که ممکن است داخل اتاق اتومبیلت رو تمیز نگهدار :

از یه طرف به ماشینت آفتاب میتابد وگرمای آفتاب به داخل نفوذ پیدا میکند و از اون طرف هم گرد وخاکی که به داخل ماشینت نفوذ پیدا کرده است باعث میشود باهم ترکیب بشوند و به قول یکی از دوستان دیگر این است یک ترکیب سمی ( نویسنده میخندد).اما راه حل این مسئله این است که از دستمال استفاده کنی.اما شاید هر دستمالی گرد و خاک رو به خودش جذب کند و بدتر به اجزای داخلی ماشینت آسیب برساند.پس اینجاست که برتر آپشن به شما پیشنهاد میکند حتما از دستمال هایی که شبیه این سیرابی ها هستند استفاده کنی تا هم خوب بتواند تمیز کنند هم به خودروی شما آسیب جدی وارد نکند.اینم ازین حالا بریم سراغ پنجمین راهکار از 10 راهکار ضروری برای جلوگیری از آسیب آفتاب به ماشینت که میتواند قابل تامل باشد.

5:) در سایه ماشینت رو پارک کن ( ببین چقدر سخته ) :

پارک کردن خودرو در زیر آفتاب میدونم که این روزا با این جمعیت رو به افزایش جمعیت سخت است اما چاره ای نیست جز اینکه وقتی نمیتونی در پارکینگ سقفی ماشینت رو پارک کنی.ماشینت رو در زیر سایه پارک کنی تا حداقل نور و حرارت سرسخت آفتاب رو کمتر کنی.جلوی ضرر رو از هرا بگیری منفعته.

6:) حتما باد لاستیک های خودروت رو هر ماه چک کن :

بهترین و مقرون بصرفه ترین راهکار از10 راهکار ضروری برای جلوگیری از آسیب آفتاب به ماشینت این است که هرماه باد لاستیک ماشینت رو چک کن و با زیر قیمت 50 هزارتومن میتونی این راهکار رو انجام بدی رفیق.وقتی فشار لاستیک های ماشینت کم باشد باعث میشود تا با یک ساعت زیر آفتاب بودن راحت بترکد و دیگه این روزای سخت به خودت ضرر وارد میکنی.

سوال مهم و مرتبط : شاید این برات سوال شده باشه که چطور میشه به بهترین شکل ممکن فشار لاستیک هارو اندازگیری کرد ؟

جواب به این سوال : فشار لاستیک هارو در اول صبح وقتی که هوا سرد است و هنوز گرم نشده است میتوانی تنظیم کنی.

7:) ماهانه در زمستان وتابستان باطری ماشینت روچک کن :

در تابستان بدلیل اینکه 24 ساعته کولر میگیری فشاری به باطری ماشین وارد میشود.هم در زمستان باطری ماشینت بدلیل از بین برد بخار های شیشه عقب ماشینت زود خالی میشود پس این ریسک رو قبول نکن که یهو وسط خیابون ماشینت خاموش بشود.هرماه سرباطری ماشینت رو حتما چک کن.

8:) هر روز مایعات اتومبیلت رو چک کن :

وقتی که آب و هوای جایی که ماشینت رو پارک میکنی سرد باشد مایعات داخل ماشینت زود بخار میشوند.روغن هایی که باید هر ماه چکش کنی تا از آسیب به ماشینت جلوگیری کنی شامل زیر است :

مایع خنک کننده خودرو

روغن ترمز

آب برف پاک کن

روغن جعبه دنده ماشین

روغن فرمان برقی

مایعات انتقال

9:)فیلتر هوا چک شود :

در روز های گرم سال گرد و خاک بیشتر میشود پس فیلتر هوای ماشینت ببیشتر در معرض کثیف شدن قرار میگیره و در نتیجه مصرف سوخت ماشینت بشدت افزایش پیدا میکنه و پولت هی چس میشه میره هوا.

10 🙂 استفاده از چادر خودرو بنز | Benz برای محافظت از ماشینت ( راه حلی قدرتمند )

استفاده از چادر ماشین  یک راه حلی است که مسبب میشود تا از خودروی شما در برابر عناصر زیر محافظت بشود :

محافظت از خودروی شما با چادر خودرو برتر آپشن در برابر تابش آفتاب ( این عنصر باعث میشود تا داشبورد و رنگ بدنه و چراغ های ماشینت آسیب جدی ببیند و در طول مدت باعث افت قیمت و ارزش ماشینت بشود.)

محافظت از خودروی شما در برابر گرد و خاک ( این عنصر که بلای اصلی خودروی شماست باعث میشود تا ماشینت خط و خش بیوفته و در نتیجه باعث افت قیمت بر اثر از بین رفتن رنگ بدنه ماشینت بشود)

 

برای ساخت این مقاله حسابی انرژی گذاشتیم پس برای اینکه ادامه این مقاله آپدیت بشود و بازهم کلی ازین مطالب آموزشی در دسته بندی مقالات نگهداری از خودرو  منتشر کنیم پس اول برای دوستات این پست رو بفرست و دوم کامنت بذار غمت کم.❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4.7/5 - (4 امتیاز)